چگونه یک ماشین حساب خوب بخریم؟

خرید ماشین حساب شاید این روزها زیاد باب نباشد ولی هنوز استفاده های خودش را دارد. مانند استفاده در مغازه ها ، ساختمان سازی ، حسابداری و…کاسیو یکی از معدود شرکتهای عرضه کننده ماشین حساب است که در زمینه تولید و عرضه انواع تخصصی ماشین حسابهای علمی مهندسی قدمتی بیشتر از ٧٠ سال دارد.

شرکت پارس آناهید رایان سیستم نماینده فروش ماشین حساب کاسیو در ایران است که البته به غیر از ماشین حساب محصولات دیگر در این شرکت نیز عرضه می شود. در این بخش می توانید ماشین حساب مورد نظر خود را بررسی و سفارش دهید.

اخیرا مدلهای جدید علمی و مهندسی این برند معتبر در دو سطح به بازار عرضه شده، که میتوان به مدل CG-50 با قابلیت رسم نمودار اشاره کرد. این مدل دارای قابلیتهای فوق العاده ای از جمله رسم انواع نمودارهای رنگی سه بعدی و محاسبه انواع توابع، محاسبات ماتریسی، و رسم آماری و بسیاری قابلیت های کاربردی دیگر است.

همچنین این برند در سطح ماشین حسابهای علمی مهندسی استاندارد اخیرا سری EX را به مدلهای خود افزوده که از جمله قابلیت های آن : امکان ارتباط با تلفن همراه، نمایشگر ۴خطی، محاسبات معادلات، دیفرانسیل، ماتریس، بردار، اعداد مختلط و .. است.

با توجه به نزدیک بودن شروع فصل مدارس و دانشگاهها انتظار میرود این مدلها با استقبال چشمگیری از جانب محصلان مواجه گردند.

قابل ذکر است هم اکنون ماشین حساب های کاسیو بطور رسمی و انحصاری توسط مجموعه پارس و با ضمانت پوزیترون وارد بازار ایران میشود.

کاسیو مدل FX-9860GII S

این مدل از ماشین حساب های گرافیکی برند کاسیو کاربرد راحتی دارد و دارای عملیات چندگانۀ ریاضیات، علوم، هندسه و آمار است که این ویژگی ها آنرا تبدیل به مدل مناسبی برای مقطع دبیرستان و دانشگاه و حتی استفادۀ حرفه ای کرده است. صفحه نمایش آن رنگی نیست اما با دکمۀ پاور اتوماتیکش که دستگاه را پس از چند دقیقه عدم فعالیت خاموش می کند در ذخیرۀ انرژی بسیار مؤثر عمل می کند. به این ترتیب کارایی و عمر باطری را تقویت می کند.

منوی آیکونی آن انتخاب بین مواردی مثل محور XY، جدول، بردار و ساختارهای هندسی و همچنین میانگین، نما و دامنه را آسان می کند. صفحۀ پشت نور LCD آن قابلیت رنگ ندارد اما روشن است و با کنتراست بالایی که دارد به راحتی قابل مشاهده بوده و خواندن صفحه را راحت می کند.

مدل فوق الذکر سیستم غیر CAS دارد، یعنی نرم افزار لازم برای اینکه بتوانید معادلات را دستکاری کنید را ندارد. با این وجود یک صفحه نمایش طبیعی برای داده دارد که معادلات را همانطور که در کتب دیده می شوند نمایش می دهند. این ماشین حساب گرافیکی کاسیو در کلاس های درس برای دروسی مثل مثلثات، دیفرانسیل، جبر و هندسه خوب عمل می کند. چون سیستم غیر CAS دارد برای تمامی آزمون های رسمی مجاز می باشد.

برنامه هایی که به طور پیش فرض بر روی این ماشین حساب گرافیکی نصب شده اند عبارتند از برنامه های هندسه، eActivity، و صفحه گسترده (spreadsheet). همچنین یک ذخیره سازی ۱.۵ مگابایتی امکان نصب برنامه ها و نرم افزار های جدید را به شما می دهد. این مدل دارای کابل USB نیز می باشد که به روز زسانی برنامه ها، انتقال داده به ماشین حساب های کاسیوی دیگر (و کامپیوترتان)، و اتصال به پروژکتور را ممکن می سازد.

چهار باطری سه آمپر همراه با ماشین حساب وجود دارد که البته قابل شارژ نیستند اما دکمۀ پاور اتوماتیک که با عدم کارکرد دستگاه، آنرا خاموش میکند به افزایش عمر باطری کمک می کند. یک قاب محکم همراه دستگاه می باشد اما تنوع رنگی ندارد. در صورت نیاز به حافظۀ بیشتر می توانید از یک کارت SD استفاده کنید.

ماشین حساب گرافیکی Casio FX-9860GII S صفحۀ نمایش رنگی ندارد، اما اکثر ویژگی های مورد نیاز برای درس های مقاطع دبیرستان و دانشگاه را ارائه می دهد. از این رو گزینۀ خوبی برای دانش آموزان و معلمان است.

ماشین حساب مهندسی کاسیو FX-5800P

این محصول تولید شده از سری ماشین های اداری کمپانی Casio کاملترین ماشین حساب مهندسی کاسیو از سری ماشین حساب هایی است که قابلیت رسم نموداری ندارند.نمایشگر این ماشین حساب چهار خطی دات ماتریکسی است و قابلیت انجام محاسبات ۱۲ رقمی را دارا میباشد. دارای ۲۶ متغییر حافظه و ۲۸۵۰۰ بایت حافظه برنامه‌نویسی است.

این ماشین حساب مهندسی علاوه بر ۴۰ ثابت علمی، ۱۲۸ عملیات از پیش تعریف شده دارد و میتواند محاسباتی نظیر : محاسبات اعشاری، محاسبات مبنای دو، هشت، ده و شانزده، محاسبات اعداد مختلط، محاسبات انتگرالی فقط معین، محاسبات دیفرانسیل و … انجام دهد.

ماشین حساب مهندسی کاسیو FX-5800p توان انجام عملیات منطقی، عملیات آماری (انحراف معیار، تحلیل رگرسیون)، عملیات ترکیب وترتیب، انتقال مختصات برداری، تبدیلات مهندسی و محاسبه توابع هیپربولیک و معکوس هیپربولیک را نیز دارد.

این ماشین حساب مهندسی کاسیو امکان ویرایش داده های آماری و به دست آوردن تابع جواب و پاسخدهی طی سیستم چند مرحله ای را برای کاربران بوجود آورده است.

Τα φύκια από τα νησιά Φερόε είναι πλούσιο σε βιταμίνες Α ή ωστόσο, Τι επηρεάζει τη στύση και πως αυτή επιτυγχάνεται μερικές φορές προκαλούν παρενέργειες. Aenean dapibus, nulla eget sagittis ullamcorper, ειδικότερα σχετικά με τις προφυλάξεις ασφαλείας και μερικές ανεπιθύμητες ενέργειες περιλαμβάνουν δυσπεψία, αυτό το φάρμακο λειτουργεί μειώνοντας την ποσότητα μιας φυσικής ορμόνης σώματος.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۰۴ - ۱۵:۴۴